Жадов Олексій СеменовичПочесні громадяни 

Жадов Олексій Семенович

Народився у селянській родині. Олексій Семенович, починаючи з вісімнадцятирічного віку, пройшов військовий шлях від рядового до генерала.

Він один із тих, хто брав активну участь у Другій світовій війні. Командуючи військами 5-ї гвардійської
армії, відзначився у Кіровоградській наступальній операції.

Підрозділи цієї армії першими увійшли у Кіровоград із східного напрямку. Три дні – з 5 по 8 січня 1944 року – вони брали участь у боях за обласний центр. Командарм проявив тоді винахідливість, кмітливість, високе знання воєнної тактики. 5-а гвардійська армії відзначилася у боях за Новоукраїнку, Помічну, інші населені пункти області.

У 1945 році гвардії генерал-полковнику Жадову Олексію Семеновичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

У 60-70-ті роки, працюючи на різних посадах Міністерства оборони, генерал Жадов не раз зустрічався з представниками нашої області у Москві, допомагав їм збирати матеріали для відтворення подій боїв за Кіровоград. Завдяки йому було відкрито зал “Велика Вітчизняна війна” у обласному краєзнавчому музеї, музеях багатьох міст і сіл нашої області. У газетних публікаціях генерал Жадов О.С. ділився спогадами про події воєнних років, описував епізоди, нікому до цього невідомі.

Звання Почесного громадянина міста присвоєно Жадову Олексію Семеновичу 4 січня 1969 року з нагоди 25-річчя визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

Схожі записи